Регистрация

Юрко ЖУРАВЕЛЬ: Олівець як зброя

5 ноября 2014 - netcher
article6730.jpg

Фронтмен рівненського гурту OT.Vinta Юрко Журавель став одним із героїв українського медійного простору на початку цього року завдяки влучним карикатурам і шаржам на відомих політиків і зірок. Потім був Майдан, виставка малюнків, що згоріли у вогні під час одного з штурмів, і - величне полотно «Небесна сотня», яке з'явилось в репродукціях на мурах в різних містах України і стало «народною» присвятою полеглим на Майдані. Нові шаржі «від Журавля» з'являються чи не щонеділі, його героями стають Дмитро Ярош, Святослав Вакарчук, Андрій Макаревич, Мустафа Джемілєв, Юлій Мамчур, козак Гаврилюк…; наразі навіть вже вийшла книжка-збірка цих робіт «Карикадурка». Пори те, що ця робота так і не потрапила до книгарень, користується вона ажіотажним попитом. Придбати збірку можна буде на концертах гурту – і найближчий із них відбудеться 6 листопада в київському Sentrum, де Журавель і Ot.Vinta презентують програму «Подвійний залп» – представлять новий акустичний альбом «Пілотка» і власне «Карикадурку». Напередодні виступу ми поспілкувалися з Журавлем щодо його художньої творчості та поцікавились сьогоденням Ot.Vinta.

- Люди знають тебе як фронтмена гурту Ot Vinta, але мало хто донедавна здогадувався про твій талант художника, зокрема шаржиста. Як усе почалося? Чи пам’ятаєш свій перший шарж – хто попав під гарячу руку :)?

- Я в принципі більше відчуваю себе художником, ніж музикантом. Малюю я з самого дитинства, і звичайно, перший шарж був у віці трьох-чотирьох років в стилі крапка крапка огірочок, і це були тато і мама. А вже такі шаржи, які можна назвати шаржами, це вже в роки інституту. Це від нудних лекцій, малював коли хотілося себе чимось зайняти. Перший дорослий шарж - це скоріше всього був наш декан Ігор Пасічник, який зараз є ректором Острозької академії.

- Що тобі легше малювати – добрі шаржі чи злі карикатури?

- Все залежить від настрою. Щоб намалювати добрий шарж, людина має бути доброю і мені подобатися, і коли я її малюю, то зазвичай посміхаюсь і в мене добрий настрій. А злі карикатури я малюю, коли людину хочеться придушити, і щоб стримати ці негативні емоції, то краще я її намалюю. Олівець я тут використовую більше як зброю.

- І що більше подобається публіці? Яка з усіх найбільш популярна?

- На даний момент навіть не карикатура, а монументальний малюнок,який набрав найбільше перепостів поширень і лайків, це «Небесна сотня». Ще дуже популярний «Студент на барикадах». Зараз виходить, що творча сторінка набирає обертів і навіть нові шаржі одразу набирають популярність, і всі хто відвідує мою сторінку, допомагають розповсюджувати творчість.

- Яку з робіт вважаєш найближчою для себе персонально?

- Є така робота, яка називається «Маленький захисник», там де хлопчик з булавою зі щитом і в капцях. Вона мені подобається тим, що втілює той самий меседж, що і фраза, яку сказали брати Капранови: «Українець не той, в кого дід українець, а той, в кого син українець». Зараз для нас найголовніше виховувати нове покоління, яке ідентифікує себе як справжніх українців.

- Ви вигадали новий музичний стиль – украбіллі; чи є якесь спеціальне ім’я для твоїх оригінальних авторських карикатур?

- Вони в принципі всі зараз називаються карикадурки, і мене вважають відомим українським Карикадурником.

- Що спонукало звернутись до Спільнокошта для видання «Карикадурки»? Чи досягнута поставлена мета?

- Звичайно, потрібні були кошти, і я не хотів просити спонсорської підтримки і тим паче не хотів якоїсь партійної підтримки. Тому і виникла ідея звернутися до спільно кошту, і доброчинці не просто здавали кошти, а ставали передплатниками книжки. Вже на етапі збору коштів було зрозуміло що «Карикадурку» чекають.

- Чи потрапить книга до книгарень?

- Я не хочу поки що, щоб книжка залежувалась, наразі ми роздали її тільки доброчинцям. Це ще я не рекламував сайт, через який ми будемо продавати книжки, але люди багато хто вимагають, і в нас цих замовлень дуже багато і ми вже не встигаємо. Тому сподіваюсь і навіть впевнений,  що до магазинів вона просто не дійде. 

- Які книги з твоїми ілюстраціями ми зможемо побачити найближчим часом?

- Постійно доповнюється моїми портретами видатних діячів «Історія України» Капранових. Вони постійно оновлюють видання і відповідно доповнюються нові ілюстрації.

Київський виступ з презентацією програми «Подвійний залп» відбудеться в клубі Sentrum (вул. Шота Руставелі, 16-А) 6 листопада. Початок – о 20-00.

Источник: muzhub.net

Рейтинг: 0 Голосов: 0 272 просмотра

© 2012 MuzHub.net

Поддержка: info@muzhub.net. Создание сайта - DesignWebStudio.com.ua